KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418063
nr 1541 8063
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 37x53 cm, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 maj 2023
kl 20:42:33
22/5 20:15:32
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil